KANSER

Kanserle Yaşam
Kanserle Yaşam

Kanser, anormal hücrelerin kontrolsüz biçimde çoğalması ile karakterize bir hastalıktır. Birbirinden çok farklı kanser tipleri vardır. Bunların tümüne aynı ismin verilmesi, ortak özellikleri olan bir hücre tipinin denetimsiz biçimde çoğalması durumudur.

Mide Kanseri
Mide Kanseri

Mide karın boşluğunun üst kısmında yerleşmiş yemek borusu ile bağırsaklar arasında, 1,5-2 litre hacminde olan kastan bir kese olup içindeki asit salgısı ile sindirim işleminin ilk basamağını gerçekleştirir.

Rahim (Uterus) Kanseri
Rahim (Uterus) Kanseri

Rahim Kanseri en sık rahmin iç tabakasını oluşturan endometrium dediğimiz tabakasından gelişmektedir. Rahim kanseri, endometrium tabakasındaki hücrelerin kontrolsüz çoğalması sonucu oluşur.

Over (Yumurtalık) Kanseri
Over (Yumurtalık) Kanseri

Sağlıklı kadınlarda yumurtalıklar üreme fonksiyonunu gören yumurtaların depolandığı ve olgunlaştığı organlardır. Ayrıca kadınlarda östrojen ve progesteron gibi hormonların sentezi overlerde olur.

Kolon Kanseri
Kolon Kanseri

Sindirim sisteminde ince bağırsaklardan sonra gelen yaklaşık 1,5–2 metre uzunluğundaki kısım kolon yani kalın bağırsaktır; bunun son 15 cm’lik bölümüne rektum adı verilir.

Akciğer Kanseri
Akciğer Kanseri

Akciğer kanseri iki tipe ayrılır: Küçük hücreli olmayan ve küçük hücreli akciğer kanseri. Bu kanserlerin birbirinden ayrımı, hücrelerin mikroskoptaki görüntüleri ve özelliklerine göre yapılır.

Meme Kanseri
Meme Kanseri

Meme kanserinin en yaygın belirtisi memede ağrısız bir kitlenin hissedilmesidir. Ancak, hastaların %10 kadarı, kitle olmaksızın ağrı hissetmektedir. 


Medical Park Gaziantep Hastanesi
Mücahitler Mah. 52063 Sk. No:2 Şehitkamil-Gaziantep

T:0 (342) 211 16 63
F:0 (342) 324 88 60
gaziantep@medicalpark.com.tr

444 44 84
Sosyal Medya
  • MedicalPark Gaziantep Mücahitler Mah. 52063 Sk. No:2 Şehitkamil Gaziantep